top of page

Özgüven – ‘Otantik Özgüven ile Başarılı Olacağımıza İnanmak”


Kendinize inanma yeteneği yani özgüven hayatınızı değiştirebilir. Şimdi sadece düşünün: Gerçekten aklınıza koyduğunuz her şeye ulaşma yeteneğinizde kesinlikle sarsılmaz bir güveniniz olsaydı hayatınızda ne fark ederdi? Ne isterdiniz, ne istersiniz ve umarsınız? Kendinize o kadar derin bir inançla inanırsanız, başarısızlık korkunuz olmadığında ne hayal etmeye cesaret edersiniz?

Otantik özgüven, özgün, kişiye özel özgüven anlamını taşımaktadır. Kısacası bu yazıda otantik özgüvenle başarılı olmayı nasıl sağlayacağımıza odaklanacağız.

Kendinize Nasıl İnanırsınız?

Çoğu insan az ya da çok az özgüven ile hayata başlar, ancak kendi çabalarının bir sonucu olarak, cesur olurlar. Anahtar, kendinize karşı dürüst olmak, içinizdeki en iyiye sadık kalmak ve hayatınızı en yüksek değerleriniz ve isteklerinizle tutarlı olarak yaşamaktır. Kendinize nasıl inanacağınızı gerçekten öğrenmenin tek yolu budur. Kim olduğunuzu ve neye inandığınızı ve sizin için neyin önemli olduğunu düşünmek için biraz zaman ayırın. Yazar olarak hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, bunu yapabileceğinize inanın. Bu yolculuktaki en zor adım, nasıl kitap yazacağınızı öğrenmek için güven bulmaktır. Çalışmanızı planlamak, üretmek ve yayınlamak için kanıtlanmış bir sisteme sahip olduğunuzda, daha büyük hedefe ulaşmak daha kolay hale gelir. Kendinize inanarak, hedefleriniz üzerinde derhal harekete geçme cesaretini bulacaksınız. Ve bu, bildiğiniz gibi, başarının anahtarıdır.

Sizin için doğru olmayan bir şey olmaya ya da söylemeye ya da hissetmeye çalışarak dürüstlüğünüzden asla ödün vermemenizi öneririm. Ve daha da önemlisi kendi kendini sınırlayan şüpheler nedeniyle büyüme potansiyelinizden asla ödün vermeyin. Bunun yerine, kendinize güvenin ve kendinize inanın çünkü zihninizi koyduğunuz her şeyi gerçekten yapabilirsiniz.Kendinize Güveninizi Söyleyin ve İnanın

“Kendime inanıyorum” gibi onaylamaları her gün tekrarlayın. Düşünceleriniz kelimeler haline gelir ve sözleriniz eylemleriniz haline gelir. Kendinize kendinize inandığınızı söylemeye devam ederseniz, sonunda kendinize gerçekten inanacaksınız. Bu kadar basit.

Kendinizi gerçekte olduğunuz gibi kabul etme cesaretine sahip olun - olabildiğiniz gibi değil ya da başka birinin sizin olması gerektiğini düşündüğü gibi ve her şeyi göz önünde bulundurarak oldukça iyi bir insan olduğunuzu bilin. Sonuçta, hepimiz bizi olağanüstü yapan kendi yeteneklere sahibiz.

bottom of page