top of page

 STRATEJİK ÖN GÖRÜŞME KOÇLUK
SEANSI İÇİN 

Limitlerini Aşmak, Gücünü Eline Almak ve Hedefine Ulaşmak İster Misin?
 

Merhaba, ben Bahar!

 

Hikayelerin gücüne inanan bir pazarlama profesyoneli, profesyonel koç ve eğitmenim.

 

2009 senesinden bu yana hem ulusal hem de global markalar icin marka stratejisi, iletişim kampanyaları ve ürün inovasyon projeleri geliştirerek pazarlama kariyerime devam ediyorum.

 

“Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarını bulmak için koçluk almaya başladıktan sonra hayatımda başka pencereler açıldı. “Koç” olma yolculuğuna öncelikle kendi üstünde çalışmaya başlayarak adım attım. Şimdi, koçluk yaparak ve kurumsal  eğitimler vererek bireylerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, özfarkındalıklarını arttırmalarına yardımcı oluyorum.

 

Koçluk, benim için daha ilham dolu bir dünya yaratmak bir araç.

 

Koçluk pratiğimde, pozitif psikoloji, mindfulness ve Transaksiyonel Analiz gibi model ve teorilerden faydalanıyorum.

2020 senesinden bu yana Dubai'de yaşıyorum.

Türkiye ve Dubai başta olmak üzere global ölçekte profesyonel koçluk, kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim.

 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümü mezunuyum. Koç Üniversitesi’nin Mikro-MBA program olan “Pazarlama Akademisi” programını 2017 senesinde tamamladım.

 

Dünyanın en çok tercih edilen koçluk okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”ni tamamladım.

 

ICF (Uluslarası Koçluk Federasyonu) tarafından verilen ACC (Associate Associate Certified Coach) ünvanına sahibim.

IMG_3049.JPG
5_edited.png

Kendimi bildiğimden beri yeni insanlarla tanışmaktan, onları dinlemekten ve derin sohbetlerden keyif aldım. Söylenenin değil de söylenenin arkasındaki gerçek ve derin anlamı hep merak ettim.  Kendime hep sorular sormaktan keyif alan biriydim, ancak çok çalışarak geçen öğrenim hayatım ve profesyonel hayatım nedeniyle zihinden kalbimin derinliklerine inmekte zorluk yaşıyordum. Verimlilik ve alışkanlıklar üzerine kurulu profesyonel dünyada kendim gibi birçok insanın aslında ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar tatmin olamadıklarını, “tam hissedemediklerini” gördüm.

“Ben kimim?”, “Ben nasıl bir hayat istiyorum?” sorularının cevaplarının daha derin anlamlarını bulmak için koçluk almaya başladım. Öz-farkındalığım artınca hayatımda nelere ihtiyacım olduğunu gördüm. Mantıklı ve sürekli konuşan zihnimden, görmezden geldiğim sezgilerime daha çok değer vermeye başladım. Koçluk almanın; kendi hayatımdaki farkındalığı, bilinç düzeyini arttırdığını ve dönüşümleri tetiklediğini tecrübe etmem üzerine bu sefer kendim insanlara yardım etmek üzerine harekete geçmek istedim.

Kendi hayatımdaki dönüşümleri yaşadım, yaşamaya devam ediyorum. Şimdi kendimi başkalarının da aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için adadım. Her birimizin özgün olduğuna, büyük bir enerji taşıdığına inanıyorum. 
 

Eğer hepimiz enerjimizi, başka bir değişle potansiyelimizi, tam olarak hayata yansıtabilirsek dünyanın çok daha güzel bir yer olacağına inanıyorum. Bu yolda ben de elimden geldiği kadar çok insana koçluk yaparak potansiyellerine ulaşmaları için cesaretlendirmek ve güçlendirmeyi amaçlıyorum.

Herkesin, kendi istediği hayatı yaratma gücüne sahip olduğunu düşünüyorum.  Hayatını kendi gelişimine adamış insanlarla birlikte çalıştığım için kendimi şanslı görüyorum.

 

Eğer sende potansiyelinin önündeki engelleri kaldırmaya, işteki ve ilişkilerindeki öz güvenini ve etkini arttırmaya hazırsan birlikte çalışabiliriz!

"Misyonum, profesyonellerin ve girişimcilerin kendi imzalarını atabilecekleri kariyer yolunu tasarlamaları ve bunun için harekete geçmelerine yardımcı olmaktır."

EĞİTİMLERİM

 • ICF Akredite, Dünya’nın En Çok Tercih Edilen Koçluk Okulu CTI (Co-Active Training Institute)’ın 104 saatlik “Profesyonel Koçluk Eğitimi”

 • Adler, TA Enstitüsü Transaksiyonel Analiz Programı

 • Koç Üniversitesi, Marketing Academy Programı

 • Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisat.

 • Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi

 

UZMANLIKLARIM

 • Profesyonel Kariyer Koçluğu

 • Profesyonel Liderlik Koçluğu

 • Kariyer Danışmanlığı ve Mentörlüğü

 • Pazarlama ve Start-Up Danışmanlığı 

​GÜÇLÜ YÖNLERİM:

 • Gelişim ve öğrenmeye açıklık

 • İç ve dış farkındalık

 • Kültürel esneklik & Adaptasyon

 • Açık ve Net iletişim

 • Derin dinleme

KİŞİSEL VE MESLEKİ DEĞERLERİM

Merak

Merak.jpg

Gelişim

Gelişim.jpg

Özgürlük

Özgürlük.jpg

Dürüstlük

Dürüstlük.jpg

Enerji

Enerji.jpg
bottom of page